You are currently viewing Właściwości śluzu ze ślimaka

Właściwości śluzu ze ślimaka

  • Post author:

Śluz ze ślimaka to jedna z najbardziej kontrowersyjnych, a zarazem niezwykłych i  niesamowicie skutecznych substancji w świecie natury. Od wieków wykorzystywany był on w branży medycznej i kosmetycznej ze względu na swoje unikalne cechy. Poniżej przybliżone zostały właściwości śluzu ze ślimaka oraz potencjalne korzyści, jakie może on przynieść dla skóry.

Czym jest śluz ze ślimaka?

Jak sama nazwa wskazuje, śluz ze ślimaka jest substancją pochodzącą właśnie z gruczołów tych zwierząt, która pełni funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Jest to lepka i gęsta maź, składająca się z cennych składników, takich jak glikoproteiny, kwas hialuronowy, alantoina, kolagen, elastyna oraz witaminy A i C. Każdy z nich odgrywa kluczową rolę w pielęgnacji skóry i pomaga w jej odżywieniu oraz regeneracji.

Właściwości przeciwzapalne i kojące

Jednymi z podstawowych właściwości ślimaczego śluzu jest łagodzenie stanów zapalnych i podrażnień skóry. Jest to w głównej mierze zasługa alantoiny, czyli jednej z podstawowych substancji w składzie preparatu. To właśnie ona wykazuje właściwości kojące

Właściwości nawilżające i odżywcze

Jeśli chodzi zaś o nawilżenie i regenerację, za tymi cechami stoi kwas hialuronowy. Zawarty w kremie ze śluzem ślimaka, pomaga odżywić skórę, zachowując jej jędrność i elastyczność. Dzięki tym właściwościom preparaty ze śluzem ze ślimaka mogą zastępować serum nawadniające skórę.

Właściwości antyoksydacyjne

Witaminy A i C, które znajdują się w śluzie ze ślimaka, posiadają właściwości antyoksydacyjne. Pomagają one w ochronie przed działaniem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia się skóry.

Właściwości przeciwstarzeniowe 

Kolagen i elastyna, które są obecne w składzie śluzu ze ślimaka, są kluczowymi składnikami dla utrzymania jędrnej i elastycznej skóry. Wraz z upływem czasu, produkcja kolagenu i elastyny w skórze zmniejsza się, co powoduje utratę jej sprężystości. Regularne stosowanie kosmetyków z zawartością śluzu ze ślimaka może pomóc w zwiększeniu produkcji tych składników, a tym samym skutkować poprawą wyglądu skóry i odmłodzeniem.

Właściwości antybakteryjne i antygrzybicze 

Śluz ze ślimaka zawiera również składniki, które pomagają w walce z bakteriami i grzybami. Glikoproteiny, które są obecne w ślimaczym preparacie, mają właściwości antybakteryjne i antygrzybicze, co sprawia, że kosmetyki zawierające śluz ze ślimaka są skuteczne w leczeniu różnych chorób skóry.

Nic dziwnego, że kosmetyki zawierające w swoim składzie śluz ze ślimaka cieszą się taką popularnością. Są w końcu w stanie przynieść niezwykle cenne korzyści dla skóry, odżywiając ją i poprawiając jej stan. Jeżeli szukasz kremu ze śluzem ślimaka dla siebie, koniecznie sprawdź naszą ofertę. Zajmujemy się dystrybucją wysokiej jakości kosmetyków, które pomogą Twojej skórze odzyskać zdrowy wygląd.