ELICINA to nowa rewelacyjna pomoc dla problemów skórnych.

O Elicinie

Krem ze śluzu ślimaka marki ELICINA jest owocem 15-letniej pracy badawczej laboratoriów kosmetycznych. Wyniki badań naukowych i analizy kliniczne wykazały, że krem zawiera ilościowo i jakościowo optymalnie dobrane składniki dla skutecznej pielęgnacji skóry ludzkiej. W śluzie ślimaka Helix Aspersa Müller stwierdzono obecność następujących składników: alantoina, elastyny, kolagenu, naturalnych antybiotyków, witamin oraz kwasu glikolowego. Ta naturalna kombinacja wielu składników, która pomaga zregenerować się skórze zadziwiająco krótkim czasie, a do tego bez udziału chemii!

Skuteczność kremu ELICINA leży nie tylko w jego składzie, ale i w głębokiej penetracji. Krem transportuje kolagen i elastynę tam, gdzie składniki te są najbardziej potrzebne do regeneracji skóry. W efekcie otrzymujemy doskonały krem ze śluzem ślimaka na trądzik i blizny, który podbija rynek kosmetyczny od wielu lat! 80% zawartości kremu to śluz ślimaka Helix Aspersa Müller. Pozostałe 20% zawartości to substancje utrzymujące prawidłową konsystencję i jakość kremu.

Składniki kremu ze śluzu ślimaka według norm INCI

 • śluz ślimaka Helix Aspersa Müller 80%.
 • olej mineralny 6%;
 • propylen Glycol 5%;
 • kwas Stearynowy 3,3%;
 • alkohol Cetylowy 3%;
 • Natrium Lauryl Sulfat 1,5%;
 • konserwanty 1%;
 • triethanolamine 0,2%.

Z czego składa się śluz ze ślimaka?

 • alantoina – w skórze ludzkiej pełni funkcje regenerującą tkankę skórną; działa
  łagodząco;
 • kolagen i elastyna – powodują, że skóra staje się gładka, napięta i jędrna; pełnią funkcje nośnika składników odżywczych wchłanianych przez skórę;
 • kwas glikolowy – wnika do najgłębszych warstw skóry i regeneruje je; usuwa martwe komórki naskórka, wygładza i odmładza; jest też transporterem dla elastyny i kolagenu, które dzięki temu są lepiej wchłaniane;
 • Kwas glikolowy – Wnika do najgłębszych warstw skóry i regeneruje ją. Usówa martwe komórki
  naskórka, wygładza i odmładza skóre. Jest też transporterem dla elastyny i kolagenu, które dzieki temu są lepiej wchłaniane.
 • naturalne antybiotyki – w przeciwieństwie do antybiotyków sztucznie wytworzonych, są łagodniejsze i bezpieczniejsze dla skóry; łagodzą stany zapalne, zwalczają bakterie, które wywołują trądzik pospolity, różowaty i inne infekcje skórne, w tym także grzybicę;
 • witaminy A, C i E – pełnią kluczową role w odżywianiu i regeneracji skóry.

Studia kliniczne nad kremem ze śluzu ślimaka

W roku 2000 przeprowadzone przez charytatywną fundację światową COANIQUEM (pomoc poparzonym dzieciom) studia kliniczne udowodniły wysoka skuteczność kremu ze śluzem ślimaka na blizny przy reperacji blizn pooparzeniowych. Stwardniałe tkanki skórne staja się elastyczne i nabierają jędrności. Dodatkowo poprawia się ich pigmentacja. W okresie od sierpnia 1999 r. do marca 2000 r. na 36 osobach z bliznami pooparzeniowymi biorących udział w tych badaniach została przeanalizowana skuteczność kremu Elicina w 3 kategoriach:

 • poprawa pigmentacji skóry;
 • poprawa stanu tkanki łącznej w miejscach zbliznowaciałych;
 • redukcja zagłębienia skórnego blizny.

Poprzez regularną aplikację kremu na blizny osiągnięto znaczną poprawę we wszystkich 3 kategoriach. U 66 % poddanych badaniu osób zauważono widoczną poprawę w dwóch kategoriach. Szczególnie dobre efekty uzyskano przy normalizacji pigmentacji blizn oraz przeszczepów skórnych. Nie zanotowano żadnych objawów niepożądanych. 

1. 27. Październik 1999 Blizny sa ciemne i wystajace.

2. 23. Grudzień 1999. Skóra jest wyraźnie jaśniejsza przy jednoczesnym zmniejszeniu i wygładzeniu blizn.

1. 27.Wrzesień 1999 Blizna po trądzikowa.

2. 14 Styczeń 2000. Redukcja zagłebienia. blizny i różnicy w pigmentacji. 

1. 1. Wrzesief 1999 zablizniona skóra jest ciemna a jej struktura guzowata.

2. 27 Październik 2000 Redukcja zaglebienia blizny i różnicy w pigmentacji. 

1. 27 Październik 1999 zablizniona skóra jest ciemna a jej struktura guzowata.

2. 23 Grudzień 1999 Redukcja zaglebienia i różnicy w pigmentacji. 

Elicina otwiera pory skórne zanieczyszczone przez wytwarzany przez organizm łój oraz obumarłe tkanki skóry (łagodny peeling)

 • otwiera pory skórne zanieczyszczone przez wytwarzany przez organizm łój oraz obumarłe tkanki skóry (łagodny peeling)
 • oczyszcza skórę z bakterii i grzybów
 • usuwa wągry, pryszcze
 • likwiduje ogniska zapalne w skórze
 • redukuje blizny każdego pochodzenia i odnawia uszkodzone tkanki skórne
 • redukuje różnicę w pigmentacji skóry
 • redukuje zmarszczki, stymuluje regenerację skóry
 • zaopatruje głębiej położone warstwy skóry w kolagen i elasten poprawiając jej jędrność i elastyczność
 • stymuluje organizm do produkcji własnego kolagenu
 • neutralizuje irytacje skórne i uspakaja skórę natychmiast po nałożeniu kremu skóra staje się gładka i delikatna

2 razy dziennie (rano i wieczorem) na uprzednio umytą skórę nanieść taką ilość kremu, aby przy wcieraniu powstała jednolita biała powłoka. Tą powłokę należy wmasowywać aż do jej całkowitego wchłonięcia. Krem nanosić partiami np. przy stosowaniu na twarzy: najpierw na czoło, następnie policzki, nos itd.

 

Jeśli biała powłoka nie wystąpiła należy nanieść więcej kremu. Na nałożoną warstwę kremu można stosować makijaż oraz kremy ochronne. Nie stosować kremu w okolicach oczu i uważać, aby nie doszło do kontaktu ze spojówkami.

 

Przed kąpielami słonecznymi czy solarium należy nanieść na skórę krem do opalania z faktorem ochronnym. W przeciwnym wypadku może dojść do wystąpienia plam pigmentacyjnych na skórze.

 

Przy używaniu kremu Elicina w celu zredukowania blizn krem należy stosować dopiero po wykształceniu się naskórka na ranie. Nie stosować na otwarte rany.

 

Aby nie odzwyczaić skóry od produkcji kolagenu i elastenu zaleca się, po 6 tygodniach stosowania kremu zrobienie przerwy na 1 tydzień. Osobom z sucha skora zaleca sie stosowanie kremu nawilzajacego po nalozeniu Eliciny. Po 5 do 10 dniach stosowania kremu może dojść do pogorszenia stanu skóry. To oznacza, że krem zaczął swoje działanie.

 

Niewidoczne jeszcze stany zapalne, wągry oraz inne zanieczyszczenia w głębszych warstwach skóry są wydobywane na jej powierzchnię. Krem powoduje, że martwe tkanki skórne są złuszczane (łagodny peeling) i składniki kremu mają wolny dostęp do porów wnikając w głębiej położone warstwy skóry. Po około 7-10 dniach następuje wyraźna jej poprawa.

 

Skóra staje się gładka, jędrna i poprawia się jej elastyczność. Krem może być stosowany również przez kobiety ciężarne i kobiety stosujące tabletki antykoncepcyjne oraz dzieci. Nie występują żadne objawy uboczne.

 

Krem Elicina jest kremem bezzapachowym. Trwałość kremu ponad 36 miesięcy. Krem należy przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Blizny każdego pochodzenia, rozstępy.

 

Krem Elicina pokazal swoja skutecznosc w redukcji blizn kazdego pochodzenia (pooparzeniowych, chirurgicznych i bliznowców) i stanowi ekonomicznie korzystniejsza  alternatywa do drogich zabiegow operacyjnych, laserowych oraz terapii medykamentowych.

 

Tkanka skórna do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje protein. W śluzie ślimaka występują one pod postacią alantoiny, elastyny i kolagenu. To one przedostają się do głębszych warstw skóry , przy pomocy kwasu glikolowego i tam rozpoczynają swoją działalność regeneracyjną, wspomagane witaminami A,C i E.

 

Zmiękczają kurczącą się tkankę blizny, wygładzają i odbudowują mikrokrążenie. Pomaga w usuwaniu rozstepow, zmniejsza i powoduje blaknięcie świeżych czerwonych rozstępów. Redukuje grube, przerośnięte blizny jak również blizny po ospie wietrznej.

 

Proces regeneracji trwa od 2 do 9 miesięcy. Stosowanie kremu w okresie ciazy zapobiega powstawaniu rozstępom,

 

Trądzik, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe.

Krem wywołuje efekt peelingu, w następstwie czego obumarłe komórki naskórka zostają usunięte, a pory odczopowane. Elicina dostaje się do najgłębszych warstw skórnych gdzie naturalne antybiotyki zwalczają bakterie i likwidują ogniska zapalne przy ujściach przewodów gruczołów łojowych. Alantoina działa łagodząco na skórę.

 

Zmniejsza zaczerwienienie i usuwa trądzik różowaty (długi okres stosowania). Pomaga w usuwaniu blizn potrądzikowych. Pierwsze pozytywne zmiany sa juz widoczne po 2 do 4 tygodniach stosowania.

 

Krem nie zwalcza korzeni choroby lecz tylko i wylacznie jej symptomy i lagodzi jej przebieg. Przerwanie stosowania kremu reaktywuje symptomy choroby.

 

Zmarszczki, plamy starcze, przebarwienia.

Krem dzięki kwasowi glikolowemu odmładza skórę, a kolagen i elastyna, niezbędne do odnowy komórek, regenerują i wypełniają od wewnątrz ubytki w strukturze skóry. Elicina redukuje i odpręża zmarszczki, wygładza cerę i rozjaśnia plamy pigmentacyjne. Może być stosowana do codziennej pielęgnacji jako krem przeciwzmarszczkowy. Można ją stosować pod makijaż i kazdy krem.

 

Brodawki, grzybice, opryszczka, czyraki, podrażnienia skóry przy goleniu, ukąszenia przez insekty to głównej mierze stany zapalne skóry oraz naskorka. Krem stosuje sie doraznie. Zawarte w kremie naturalne substancje antybiotyczne sa transportowane przez kwas glikolowy to glebszych warst skornych i tam gasza ogniska zapalne. Uszkodzona tkanke szybko regeneruja substancje proteinowe zwarte w kremie.

 

Życzymy Państwu szybkich sukcesów z kremem ELICINA

W roku 2000 przeprowadzone przez charytatywna fundacje swiatowa COANIQUEM (pomoc poparzonym dzieciom) studia kliniczne udowodnily wysoka skuteczność kremu przy reperacji blizn pooparzeniowych.

Stwardniałe tkanki skórne staja się elastyczne i nabieraja jędrności oraz poprawia się ich pigmentacja.

W okresie od sierpnia 1999 do marca 2000 na 36 osobach z bliznami pooparzeniowymi bioracych udział w tych badaniach została zbadana skuteczność kremu Elicina w 3 kategoriach

1. poprawa pigmentacji skóry
2. poprawa stanu tkanki łacznej w miejscach zablienionych
3. redukcja zagłębienia skórnego blizny

Poprzez regularne nanoszenie kremu na blizny osiagnieto znaczna poprawę we wszystkich 3 kategoriach. U 66 % poddanych badaniu osób osiagnięto poprawę w dwóch kategoriach.

Szczególnie dobre efekty uzyskano przy normalizacji pigmentacji blizn oraz przeszczepów skórnych. Nie zanotowano żadnych objawow niepożadanych.

STUDIA KLINICZNE (ang.) - Pobierz plik