You are currently viewing Na co pomaga krem ze śluzu ślimaka?

Na co pomaga krem ze śluzu ślimaka?

  • Post author:

Trudno wyobrazić sobie codzienną pielęgnację twarzy bez odpowiednio dobranego kremu. Decydując się na określony kosmetyk, warto wziąć pod uwagę ten ze śluzu ślimaka. I chociaż wydawać by się mogło to niecodziennym rozwiązanie, w rzeczywistości kremy ze śluzu ślimaka stosowane są w branży kosmetycznej od lat, a ich popularność stale rośnie. W czym zatem pomagają i co wyróżnia je na tle pozostałych odpowiedników? 

 

Trądzik

Niewątpliwą zaletą kremu ze śluzu ślimaka jest jego pomoc w walce z trądzikiem, zarówno młodzieńczym, jak i różowatym. Właściwości te produkt zawdzięcza swoim składnikom, bowiem zawarta w kosmetyku alantoina, kolagen, elastyna, witaminy A i C oraz kwasy pozytywnie wpływają na nawilżenie i regenerację skóry, co jest niezwykle istotne w przypadku trądziku. Co więcej, wspomniane wyżej składniki pomagają w przywróceniu skórze jej naturalnej struktury, co prowadzi do jej lepszego wyglądu i zdrowia. Śluz ślimaka wykazuje także działania przeciwzapalne i antybakteryjne, przyczyniając się tym samym do niwelowania zarazków odpowiedzialnych za problemy skórne.  

Zmarszczki

Zmarszczki to kolejny problem skórny, z którym wraz z wiekiem zaczynają borykać się ludzie na całym świecie. Oczywiście istnieją sposoby na pozbycie się ich poprzez zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, jednak krem ze śluzu ślimaka pomaga zmniejszyć widoczność bruzd w całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny sposób. Kolagen zawarty w produkcie wzmacnia skórę i zwiększa jej elastyczność, poprawiając tym samym jej jędrność i sprężystość. Śluz ślimaka wykazuje działania odmładzające także poprzez zawartość witamin i kwasów, pomagających zniwelować szkodliwe działanie wolnych rodników i chroniących skórę przed procesem starzenia.

 

Nawilżenie skóry

Wymieniając korzyści ze stosowania kremu ze śluzu ślimaka, nie można pominąć jego niebywałych właściwości nawilżających. Specyfik ten zawiera składniki, które wchodzą w reakcję z warstwą skórną, tworząc delikatną barierę ochronną przed utratą wody, wspierając tym samym utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w skórze. Tym sposobem nadaje się skórze witalność, blask i zdrowy wygląd. Korzyść ta powinna być szczególnie znacząca dla osób borykających się z nadmierną suchością skóry czy łuszczycą.

 

Blizny

Dla wielu osób blizny stanowią trudny do pokonania problem skórny natury estetycznej. Dobrej jakości krem ze śluzu ślimaka redukuje widoczność blizn poprzez zawartość alantoiny i glikoprotein, które pomagają w regeneracji i gojeniu się skóry.  Co więcej, kwas glikolowy stanowiący składnik produktu, złuszcza martwy naskórek i stymuluje proces odnowy skóry, zmniejszając blizny. 

 

Zaczerwienienia skóry

Kolejnym aspektem, za jaki kremy ze śluzu ślimaka są doceniane, jest ich skuteczność w łagodzeniu zaczerwienienia skóry bez podrażniania jej. Dzięki temu mogą być stosowane nawet przez osoby z bardzo wrażliwą skórą, które potrzebują wyjątkowo delikatnego produktu do pielęgnacji. Co więcej, kremy ze śluzu ślimaka są zwykle wolne od parabenów i innych szkodliwych substancji chemicznych, co stanowi dodatkową zaletę dla alergików.

Nie sposób nie zauważyć szeregu korzyści kremów ze śluzu ślimaka. Pomagają one w walce z wieloma problemami skórnymi, od trądziku, po zaczerwienienia. Jeżeli szukasz tego kosmetyku wysokiej jakości, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy wyłącznym importerem kremu ze śluzem ślimaka marki Elicina, którego receptura udoskonalana jest od lat, gwarantując skuteczność działania. Przekonaj się sam!